Międzyszkolny Konkurs Piosenki Francuskiej

Jak czytamy na stronie internetowej www.tarnow.pl: „W tegorocznej, XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Francuskiej w IV LO uczestniczyło 50 uczniów z Tarnowa, Nowego Sącza, Lubaczowa, Krosna, Tuchowa i Łętowic. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem przewodnim była piosenka współczesna. Konkurs, zorganizowany  był pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Tarnowa. Jury w składzie: przewodniczący – prof. dr hab. Wacław Rapak, dyrektor Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Carine Debarges-Dusza, lektor, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, mgr Marta Cichoń, nauczyciel muzyki, chórmistrz Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, dyrygent szkolnego chóru „Discantus”, Andrzej Radzik – muzyk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” oraz mgr Władysław Strejczek – muzyk i nauczyciel, oceniało uczestników w kategoriach: warunki głosowe i muzykalność, dobór repertuaru i interpretacja, poziom języka oraz ogólne wrażenie artystyczne”. Wszyscy zaprezentowali wyjątkowo wyrównany poziom, dlatego jurorzy mieli trudne zadania do wykonania.

Mamy miłą wiadomość. Nasze uczennice Zuzia i Natalka Kozik zdobyły I miejsce (w kategorii „Szkoła Podstawowa”).  Serdecznie gratulujemy Natalce i Zuzi oraz opiekunowi – Pani Małgorzacie Kozioł!