KONKURS MATEMATYCZNY KLAS 5A I 5B W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 23 W TARNOWIE

Dnia 29.05. 2017 roku odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych naszej szkoły. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów: 10 z klasy 5A oraz 5 z klasy 5B.

Konkurs przebiegał według następujących zasad, wzorowanych na zasadach telewizyjnego programu „Jeden z dziesięciu”:

Przed rozpoczęciem gry uczniowie losują nr stanowiska. Każdy zawodnik ma 3 szanse. Na odpowiedz ma 5 sekund (liczy się pierwsza).

W I etapie pytania adresowane są do wszystkich w dwóch kolejkach. Po stracie 2 szans zawodnik odpada z gry.

Do II etapu przechodzą zawodnicy, którzy zachowali 2 lub 3 szanse. W tej rundzie zawodnik, który odpowie prawidłowo sam wyznacza pytaną osoby, aż do wyłonienia 3 finalistów. Jako pierwszy odpowiada zawodnik na stanowisku nr1 lub kolejny w sytuacji, gdy zawodnik nr 1 odpadł z gry.

W III etapie finaliści mają 3 nowe szanse. Pytania adresowane są do wszystkich po kolei.
Ważną rolę odgrywają punkty, każdy zawodnik zaczyna z taką liczbą punktów, ile szans zachował z wcześniejszych etapów. Za każdą dobrą odpowiedź gracz dostaje kolejny punkt. W przypadku, gdy póla pytań się wyczerpie wygrywa zawodnik, który ma największą liczbę punktów. Za każdą szansę zawodnik otrzymuje 1 punkt.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 5A:

Krzysztof Kaczak
Iga Strojny
Mikołaj Kaczor

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.